Kurulum Destek

Outlook Ayarları

Küçült Yazı Tipi Büyüt

MAİL AYARLARI (IMAP ve POP3 için)

1. Outlook Express Ayarları

* Araçlar menüsüne giriyorsunuz.
* Hesaplar’ ı tıklıyorsunuz.
* Ekle butonuna tıklayıp Posta’ yı seçiyorsunuz.
* Görünen Ad kısmına adınızı ve soyadınızı yazıyorsunuz.
* E-Posta adresi kısmına E-posta adresinizi (kullanici@beun.edu.tr’ li olacak şekilde) yazıyorsunuz.
* Gelen sunucum bir kısmını POP3 kullanmak istiyorsanız POP3, IMAP kullanmak istiyorsanız IMAP gelecek şekilde seçiyorsunuz. (Bakınız Açıklamalar – IMAP ile POP3 Arasındaki Farklar) Gelen ve Giden Sunucu kısımlarına posta.beun.edu.tr yazıyorsunuz.
* Hesap Adı ve Parolanızı (Hesap adınızı yazarken kullanici@beun.edu.tr li biçimde yazınız.) yazdıktan sonra bir sonraki adıma geçiyorsunuz.
* Tekrar Araçlar – Hesaplar tıklayarak oluşturduğunuz hesaba gelip Özellikler butonuna tıklıyorsunuz.
* Sunucular sekmesine tıklayıp Sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyor’ u aktif hale getiriyorsunuz.
* Daha sonra tekrar Gelişmiş sekmesine tıklayarak Giden posta (SMTP) kısmına 465 yazıp Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL) gerektirir’ i aktif hale getiriyorsunuz. Gelen posta kısmına IMAP kullanıyorsanız 993, POP3 kullanıyorsanız 995 yazıp Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL) gerektirir’ i aktif hale getiriyorsunuz.
* Artık Gönder / Al yaparak maillerinizi alabilirsiniz.

2. Outlook 2007 Ayarları

* Araçlar menüsüne giriyorsunuz.
* Hesap Ayarlarını tıklıyorsunuz.
* Yeni Sekmesine tıklıyorsunuz.
* Adınızı, E-posta adresinizi (kullanici@beun.edu.tr uzantılı olarak), Parolanızı giriyorsunuz. Sonra Sunucu Ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır’ ı aktif hale getiriyorsunuz.
* Karşınıza gelen yerde İleri butonuna basarak İnternet E-posta seçiyorsunuz.
* Adınızı, E-posta adresinizi, Hesap türü olarak IMAP kullanacaksanız IMAP, POP3 kullanacaksanız hesap türü olarak POP3 seçiyorsunuz. (Bakınız Açıklamalar – IMAP ile POP3 Arasındaki Farklar) Gelen ve Giden posta sunucusu olarak posta.beun.edu.tr yazıp Kullanıcı adı ve parolanızı giriyorsunuz. (Kullanıcı Adınızı girerken beun.edu.tr’ li biçimde giriniz.). Sonra sağda gözüken Diğer ayarlar butonunu tıklıyorsunuz.
* Burada Giden sunucu sekmesine girip Giden Sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor tıklıyorsunuz.
* Daha sonra tekrar Gelişmiş sekmesine tıklayarak Gelen Sunucusu IMAP kullanıyorsanız 993, POP3 kullanıyorsanız 995 yazıyorsunuz. Aşağıdaki şifreli bağlantı türünü kullan kısmına ise SSL’ i seçiyorsunuz. Giden Sunucu SMTP 587 TLS yapıp (Giden sunucu ayarlarında kullandığınız program TLS desteklemiyorsa 465 SSL’ de seçebilirsiniz.) Tamam butonuna basıyorsunuz.
* Gönder / Al yaparak maillerinize bakabilirsiniz

3. Outlook 2016 Ayarları

* E-Posta Adresini giriyorsunuz.
* Gelişmiş Seçenekler'e tıklıyorsunuz. 
* Hesabımı Kendim Ayarlamak İstiyorum Sekmesini işaretliyorsunuz.
* Gelişmiş kurulum sayfasında karşınıza gelecek olan ekranda IMAP bağlantısını seçiyorsunuz. 
* Parolayı Girip Bağlanı Tıklıyorsunuz. (Ön tanımlı olan outlook sunucusu sistemde otomatik tanımlı olduğundan bağlanmayacaktır.) İptal e Tıkladıktan sonra Hesap Ayarlarını Değiştiri Tıklıyorsunuz. 
* Karşınıza gelen pencerede Adınızı, E-posta adresinizi (kullanici@beun.edu.tr uzantılı olarak), Parolanızı giriyorsunuz. Gelen ve Giden Posta Sunucu Adres Kısmına posta.beun.edu.tr yazıyorsunuz.
* Alt kısımda yer alan kullanıcı adı ve şifre hanesini giriyoruz.
* Sağ Alt köşede yer alan Diğer Ayarlar Butonunu tıklıyoruz.
* Gelişmiş Sekmesinde
        -Gelen Sunucu IMAP Portu 993 Giriyoruz. Şifreli Bağlantı Türünü SSL Seçiyoruz. 
        -Giden Sunucu SMTP Portu 465 Giriyoruz. Şifreti Bağlantı Türünü SSL Seçiyoruz. ve Tamam ı Tıklayıp Pencereyi Kapatıyoruz.
* İleri Butonunu Tıkladıktan Sonra E-Posta Hesabımız OUTLOOK 2016 da tanımlanmış olacak ve sunucudaki epostalarınız eşinlenmeye başlayacaktır.

4. Windows Live Mail Ayarları

* Araçlar – Hesaplar – Ekle – E-posta hesabı ileri diyerek bir sonraki adıma geçiyorsunuz.
* E-posta adresinizi (kullanici@beun.edu.tr’ li biçimde yazıyorsunuz.) , parolanızı ve görünen adınızı yazarak E-posta hesabının sunucu ayarlarını elle yapılandır kısmını aktif hale getiriyorsunuz.
* Gelen sunucum bir IMAP veya POP3 sunucusu seçeneğinden bir tanesini seçiyorsunuz. (Bakınız Açıklamalar – IMAP ile POP3 Arasındaki Farklar) Gelen sunucu posta.karaelmas.edu.tr, IMAP seçtiyseniz Bağlantı noktası 993 SSL, POP3 seçtiyseniz bağlantı noktası 995 SSL seçiyorsunuz. Bu sunucu için güvenli bağlantı noktası (SSL) gereklidir. Giden sunucusu posta.beun.edu.tr, Bağlantı noktası 465, Bu  sunucu için güvenli bağlantı noktası (SSL) gereklidir tıklıyorsunuz.
* Artık Gönder / Al yaparak maillerinizi alabilirsiniz.